Kawa na ławę

Kawa to dla wielu z nas nieodłączny element codzienności. Nic w tym dziwnego, ponieważ kawa to nie tylko zastrzyk energii – cudowna moc kofeiny, to także źródło smaku, za który kawę cenimy przede wszystkim. Kawę uwielbiamy, ale mamy też względem niej oczekiwania. Nie jest nam obojętne, jaką kawę pijemy, nie bez znaczenia jest również dla nas sposób jej przyrządzania. Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami kawy, w związku z czym chętnie sięgamy po akcesoria do jej przygotowywania: ekspresy, kawiarki, młynki i zaparzacze – oczywiście to nie wszystko. Kawę wybieramy w sposób świadomy, chcemy by odpowiadał nam jej smak, nie oznacza to, że z kawą nie eksperymentujemy – równie chętnie sięgamy po sprawdzone klasyki, jak i nowości. Śmiało można rzec, że jesteśmy na kawę otwarci.

Producenci kawy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jako konsumenci lubimy mieć wybór, w związku z tym dokładają wszelkich starań, by sprostać naszemu oczekiwaniu. Są też jednak tacy, którzy kawowych nowości z jakichś powodów nie lubią. Osoby te stawiają przede wszystkim na sprawdzone kawy. Pamiętajmy o tym, że każdy ma prawo do swoich upodobań i przyzwyczajeń. I choć różnią nas wybory, to łączy nas smak kawy, ponieważ kupujemy przede wszystkim te, w których da wyczuć się nutę czekolady lub karmelu. Upodobaliśmy sobie przede wszystkim kawy pochodzące z Ameryki i Brazylii – to właśnie w tych regionach uprawiane są szlachetne ziarna arabiki. Coraz częściej i chętniej sięgamy po kapsułki z kawą –wielu z nas nie wyobraża już sobie życia bez ekspresu kapsułkowego. Kawa niejedno ma dziś oblicze.

Smak tradycji i lata doświadczenia

Miejmy na uwadze to, że nie każda kawa warta jest naszej uwagi i naszego portfela. Kupujmy rozsądnie i mądrze. Kawa dobrej jakości nie musi kosztować kroci. Warto zaufać sprawdzonym producentom, którzy pracują z kawą od wielu lat. Doświadczenie w tej dziedzinie ma niemałe znaczenie. Kawa lavazza to dobry wybór, zarówno dla kawoszy ceniących tradycję jak i nowości. Bogaty wybór produktów tej marki sprosta rozmaitym gustom i oczekiwaniom dotyczącym kawy. Kawa lavazza doskonale sprawdzi się w każdych okolicznościach – z powodzeniem możemy przyrządzać ją w ekspresie. Pamiętajmy, że dobra kawa łączy a nie dzieli.